301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 10:06
 
Din-Bir-Sen Van İl Başkanı Halit Tuci, Golan Tepeleri ile ilgili konuştu
Gündem Haberi


TANIMIYORUZ

Golan Tepeleri dahil İsrail’in 1967’den beri işgalinde olan topraklar üzerindeki egemenliğini tanımıyoruz, diyen Tuci, "Asıl olan Türkiye’nin İsrail’i tanımaktan vazgeçmesidir ve bunun anlamı vardır. İsrail’i durdurmanın en etkili silahı, bu katil devleti tanımaktan vazgeçmektir.'' dedi.

İslam ümmeti nerede?
Din-Bir-Sen Van İl Başkanı  Halit Tuci,  konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, Emperyalist devletler, havlayan siyonist köpeklerini bağlamalıdır. 
Haydut ABD Başkanı Donald Trump, gayrımeşru Golan Tepeleri kararnamesini imzaladı. Karar yanlıştır, orası Suriye toprağı. ABD, hukuk dışı bir işe imza atmıştır. Trump'ın imzası gayri meşru bir imzadır. ABD bir kez daha uluslararası hukuku yok saydı. Ancak bu karar, İsrail’in ilhakını asla meşrulaştırmayacak. Aksine, Orta Doğu’daki barış çabalarını engelleyerek, bölgede gerilimi daha da artıracak." dedi.

ABD’nin bu kararı Suriye’nin birliği ve toprak bütünlüğüne saldırıdır.

Golan Tepeleri dahil İsrail’in 1967’den beri işgalinde olan topraklar üzerindeki egemenliğini tanımıyoruz ifadelerini kullanan Tuci, "Filistin başta olmak üzere Golan topraklarınıda dünyanın gözü önünde işgal ederek yavaş yavaş içeri giren ve Müslümanlara yaşama hakkı tanımayan, uluslararası hukuku çiğneyen İsrail, Müslümanların üzerine bomba yağdırırken Mescidi Aksaya hayasızca saldırırken. dünya ile adeta alay ediyorlar. Bu adiye tavsiyemiz, dönüp kendisine bakmasıdır. Türkiye, ABD ve İsrail’in bu alçaklığına gereken cevabı derhal vermelidir. Türkiye, İsrail’i tanımaktan vazgeçsin. Filistin’de Müslümanlara yapılan zulmü alkışlayarak topraklarımızın işgalini seyredemeyiz. İsrail’e verilecek en büyük ders, onu tanımadığını açıklayarak dünya kamuoyunun harekete geçmesini sağlamaktır. Türkiye’nin İsrail’i tanımaktan vazgeçmesinin anlamı vardır. İsrail’i durdurmanın en etkili silahı, bu katil devleti tanımaktan vazgeçmektir." dedi. 

İsrail ile ilişkiler kesilsin

Türkiye, İsrail’e alçak demekle tarihe geçmez. Fakat İsrail hükümetini tanımayı bırakarak tarihe geçebilir diyen Tuci, "Müslümanların tek sığınağı olan Türkiye’den bunu bekliyor ve açıkça ilan ediyoruz ki, ABD ve İsrail hiçbir zaman Müslümanların dostu olmamıştır. Bu canilere ‘dostum’ diye sarılanlar da Müslümanların dostu değildir.” dedi.

Kaynak: (Birnisan) - Birnisan Editör: Eyyüp Sarılıoğlu
 
Etiketler: Din-Bir-Sen, Van, İl, Başkanı, , Halit, Tuci,, Golan, Tepeleri, ile, ilgili, konuştu,
Yorumlar
RESMİ İLANLAR

Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Van
Az Bulutlu
Güncelleme: 18.07.2019
Bugün
13° - 28°
Cuma
14° - 27°
Cumartesi
16° - 31°
Van

Güncelleme: 18.07.2019
İmsak
03:05
Sabah
04:49
Öğle
12:18
İkindi
16:11
Akşam
19:36
Yatsı
21:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı